Метки:

j48tennis.net

«Революція лише тоді чогось варта, коли вона вміє захищатись»! Ніколи не думав, що ленінські тези стануть колись в нагоді. Але, але. Ема Радукану стала третім гравцем в відкритій ері жіночого турніру, яка програла в першому раунді наступного року. До неї не склали іспит Світлана Кузнєцова та Анжелік Кербер.

Тиск минулорічної перемоги й намагання стрибнути на ту ж саму висоту тепер мають впасти. Пресинг очікувань звідусіль – теж. А Ема має вийти з гарбуза, що ще зовсім недавно був каретою, змінити кучера (його вона вже змінила) й розпочати новий шлях. Від неї вже не будуть чекати. Не будуть вимагати. Не будуть дорікати фотосесіями й передозуванням реклами в її житті. Вона знову перетвориться на звичайну дівчину з кухні.

Чи стане їй легше? Побачимо. В матчі проти Алізе Корне її емоції межували з самопримусом. Вона мусила себе тягнути на рівень, який не досягається нічим, крім натхнення. А про яке натхнення може йти мова під пресингом звідусіль? Навпроти – Алізе Корне.

Що цьогоріч влаштовує такі спектаклі, що вряди-годи, її можна визнати шоу-вумен року! То Швьонтек вибила, тепер Радукану. Й все по ділу. Часом й Алізе, й Ема творили просто божевілля в розіграшах. Які майже завжди залишались за француженкою. Бо, незважаючи на тендітність, вона знаходила кінцівки, що властиві не тільки більш потужним гравцям, але й найбільш розумним.

Розум – запорука успіху в матчі проти Сімони Халеп українки Даші Снігур. Розум стратегічний та розум саме епізодичний. Мікротактичний, я б сказав. Даша полюбляє грати «другим номером», як би по футбольному це не звучало. «Ти мені запропонуй, я відповім». Й ці відповіді в більшості випадків були максимально адекватними за реакцією на позицію, та доволі незручними за манерою виконання й очікуваннями румунки.

j48tennis.net

До гри проти Снігур треба звикнути, їй треба приділяти увагу й вивчати, щоб потім не кусати лікті від відчаю. «Як я могла їй програти»??? Халеп, гадаю, й досі не зрозуміла. Особливо після сухої другої партії. Але теніс має кострубату структуру.  Ти можеш програти багато розіграшів, та й цілі партії. Навіть всуху. Але, якщо виграєш саме ті, що треба, вчасно й в найважливіший момент – здобудеш бажану звитягу. Й це розуміння Снігур продемонструвала майже ідеально.

З чим її щиро вітаю! Особисто для мене ця перемога не стала несподіванкою рангу «вау». Так, «ВАУ» за результатом. Проте, десь в глибині свідомості я розумів, щось подібне може трапитись. Й дуже радий, що сама Даша мала амбіції й план, який й реалізувала. Багато хто в її випадку вийшов би приреченим. Й Снігур – чудовий приклад – будь-який шанс треба шукати, розбирати й прагнути використати.

Всі навколо люди. Й всі можуть зіграти мимо. Ось дали змогу Петрасу Ціціпасу надавати поради своєму синові під час матчу. Ось він й нарадив! Та так, що син програв стартові 11 (одинадцять!) геймів хлопцю, про якого мало хто чув. Й так не отямився до кінця зустрічі. Бенефіс батька вдався на славу! Перше коло – кращий друг для 4-го сіяного. Останній танець Серени Вільямс поки що продовжується.

В другому колі її вальсує Анет Контавейт. Якщо Данка Ковінич все ще з поваги над авторитетом Серени зробила «жест доброї волі», то естонка має всі шанси завершити неперевершену кар’єру Серени Вільямс. На превеликий жаль для всіх. Чи впорається вона з пресингом власної сумлінності? Бо стати останнім цвяхом в таку непересічну годину не всякий побажає. Досить нетрадиційні емоції вирують в кожній наступній суперниці Вільямс молодшої. Отже й впоратись з цим незвичним пресингом теж треба творчо.

Наші гравчині порадували нас перш за все своїм настроєм. Дуже шкода Лесю Цуренко. Вона була близька до відправки однієї з фавориток турніру додому. Але, не склалось. Потроху налагоджує свою гру Даяна Ястремська. Медісон Кіз була більш точною в потужній стрілянині. Ангеліна Калініна та Марта Костюк долучились до Снігур в другому колі. Бажаю їм подальшого просування. Українці сильні й впораються з будь-якими викликами. Та й з пресингом очікувань!