Організатори травяного Шлему –  Вімблдона повідомили про те, що цього року тенісисти з рф і рб зможуть зіграти на трав’яному турнірі Grand Slam.

«Ми маємо намір приймати заявки від російських і білоруських гравців за умови, що вони виступають як «нейтральні» спортсмени і дотримуються відповідних умов. Вони забороняють вираження підтримки вторгнення рф в Україну в різних формах і забороняють участь гравцям, які отримують фінансування від російської та/або білоруської держави (включаючи спонсорство з боку компаній, які перебувають під керуванням або контролем цих держав)», – сказано у заяві.

Повідомляють, що умови були ретельно розроблені на основі конструктивного діалогу між урядом Великої Британії, Асоціацією лаун-тенісу (LTA) та міжнародними тенісними організаціями.

Російські та білоруські гравці, а також їхні команди повинні будуть підписати «декларацію про нейтралітет», яка контролюватиметься і забезпечуватиметься турами.

«Ми вважаємо, що, враховуючи всі фактори, це найбільш відповідні заходи для Вімблдону цього року. Якщо обставини суттєво зміняться з цього моменту до початку чемпіонату, ми розглянемо та відреагуємо відповідним чином», – заявив голова Всеанглійського клубу Ян Х’юїтт.

Минулого року британці не пустили на свої турніри спортсменів з рф і рб, за що чоловічий та жіночий тури позбавили Вімблдон рейтингових очок і пригрозили позбавити ліцензії турніри в Англії, якщо заборону не скасують. Також LTA була оштрафована на 1,5 мільйонів фунтів.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відреагував на рішення тенісного турніру Вімблдон допустити до змагань тенісистів з росії та білорусі.

«Рішення Вімблдона допустити представників росії та білорусі є аморальним. Хіба росія припинила свої звірства? Ні, просто Вімблдон пішов назустріч двом співучасникам злочину».

«Я закликаю Великобританію відмовити тенісистам росії та білорусі у візах», – сказав Кулеба.

Джерело: sport.ua