j48tennis.net

Перша ракетка світу Іга Швьонтек (Польща), яка перемогла американку  Софію Кенін у першому раунді Відкритого чемпіонату Австралії із рахунком 7-6(2) 6-2, прокоментувала рішення Рафаеля Надаля стати послом тенісу в Саудівській Аравії.

“Щиро кажучи, я про це не знала. Ну, звичайно, я розумію, що все, що відбувається у спорті, не є чорно-білим. Мені складно дати оцінку в одному реченні.

Ходило багато чуток про те, що підсумковий турнір WTA пройде в Саудівській Аравії. Ми все ще чекаємо на рішення. Мені завжди було важко сказати, добре це чи ні, бо жінкам нелегко у цьому регіоні. Очевидно, що ці країни хочуть змінюватись і покращуватись у політичному та соціальному плані. Ухвалити рішення нелегко.

Також про багато турнірів ходили чутки про «відмивання репутації через спорт». Особисто я не маю жодного відношення до Рафи та його рішень, це справа федерацій та керуючих організацій, вони обирають, хто там гратиме, а хто ні. Якщо на це буде негативна реакція, вони мають взяти на себе відповідальність за це рішення.

Для мене складно вибрати одну точку зору та давати якусь оцінку. Я навіть не знала про рішення Рафи. Звичайно, чоловічий спорт вже просувається у Саудівській Аравії.

Я не знаю, хороше це рішення чи ні. Я намагаюся не висловлюватися про це так відкрито”

У дhому колі Відкритої першості Австралії Швьонтек зустрінеться з Даніель Коллінз (США).