Алекс Корретха, експерт з тенісу Eurosport і дворазовий фіналіст “Ролан Гаррос”

Наскільки погано для турніру що Сімона Халеп не гратиме?

Так, звичайно, вона була б однією з фавориток. Вона там перемогла, вона перемогла

грала там у фіналі, і вона завжди грала там добре протягом останніх кількох років. Коли ти думаєш

про те, що хтось виграв жіночий турнір, ти завжди думаєш про Сімону. Вона перша, друга чи третя, але вона чітко входить в топ три. Це великий шок що вона не грає, і це буде великою новиною для її суперників, бо вони знають, що вона є одним з найнебезпечніших гравців на ґрунті та взагалі є однією з найсильніших конкурентів на турнірі. Сімона на глині є однією з найжорсткіших супротивниць.

Чого ви очікуєте від цьогорічного Ролан Гаррос?

Загалом, я хочу бачити битву. Нинішній час, в який ми живемо, поганий, жахливий, дуже сумний. Я сподіваюся, що гравці принесуть нам величезну енергію. Змагання за звання кращого з п’яти на ґрунті серед чоловіків та найкращої з трьох серед жінок має приносити енергію людям і показати, що вони мають можливість показати що вони можуть, навіть в дуже складний період нашого життя. Я хочу бачити, що вони віддаються на всі 100% і що вони раді знову грати перед фанатами, і вони вдячні за можливість бути там. Але я хочу бачити бій, я не хочу бачити скарг — я не кажу про те, щоб кидати ракетки або кричати, коли ти пропустиш удар, мене це не хвилює — я не хочу поганого ставлення та людей, які не вдячні за шанс зіграти на Ролан-Гаррос, те, що турнір був організований прямо зараз – це вражає.

На гру яких гравців ви з нетерпінням чекаєте, з чоловічої та жіночої категорій?

Я хотів би побачити, хто з молодих хлопців здатний пройти та скласти конкуренцію старшому поколінню. Такі гравці, як Каспер Рууд, Фелікс Оже-Аліасім, Яннік Сіннер або навіть Сонего – цікаво побачити, хто з них наблизиться до старших хлопців. Я також хочу побачити, як Циципас і Звєрєв зможуть протистояти Новаку Джоковичу, Рафаелю Надалю та Домініку Тіму, бо саме вони – ті кого молоді повинні пройти.

Щодо жіночого складу, я хотів би побачити, як Іга Свьонтек впорається із захистом чемпіонства, і я справді очікую на успіхи Гарбінє Мугуруси. Я думаю, що для іспанського тенісу буде вкрай важливим її успіх. Я не знаю, чи Аріна Соболєнко здатна показати гарні результати на ґрунті протягом цих двох тижнів, бо умови на Ролан Гаррос дуже мінливі.

Що ви думаєте про нове покоління і про те, які гравці найімовірніше виграють Великий Шлем?

Всі гравці, про яких я згадав, здатні, хто саме – питання залишається відкритим. Через приблизно три роки ми будемо знати, як вони справляються з проходженням в останні раунди та наскільки добре вони справляються з емоціями.

Думаю, у нас будуть різні чемпіони Великого шолома на різних покриттях. Я не впевнений, що це буде настільки ж очевидно, як зараз у жінок, але я думаю, що це буде щось подібне. Я не думаю, що хтось буде таким послідовним, як Новак, Рафа та Роджер. Це трохи прочинить двері для багатьох інших гравців.

Чому наразі Жуан Соуза зіткнувся зі значними труднощами? Це відсутність форми, чи є щось глибше?

Жуан завжди був чудовим супротивником і бійцем, але йому доводилось викладатись на 100% щодня. Я бачив, як він тренується, і як змагається — нічого не прийшло до нього легко і просто – всі його зусилля за останні сім-вісім років вимагали від нього надзусиль. Тепер ще й ситуація з пандемією завдала йому удару – він втратив свій ритм і його потрібно відновити.

Звичайно, це ж стосується і всіх інших, але це залежить як гравець з цим впорався, це може вплинути на нього трохи більше або менше, і це сильно вплинуло на Жуана. Це вплинуло на ритм, який йому потрібен для змагань, і зараз він бореться і намагається повернутися. Якщо він пройде, вигравши два матчі, він стане гравцем якого не так легко перемогти, але зараз він більше залежить від своїх опонентів ніж від власних зусиль.

Чи зможе хтось цього року протистояти Надалю лицем до лиця?

Так, є учасники, які можуть. Звичайно, є Новак, є Домінік Тім, Стефанос Циципас є Олександр Звєрєв, є Шварцман — усі, хто вміє грати добре. Звичайно, ми бачимо та інших, таких як Берреттіні, Каспер Рууд, вони можуть протистояти Рафаелю, але я не впевнений, що вони зможуть вистояти понад п’ять сетів.

Домінік Тім – це той від кого Рафа може найбільше потерпати на глині. У нього хороший форхенд, хороший бекхенд, хороша подача — йому не потрібно відступати далеко назад, щоб вдарити бекхендом. Та все ж, я відчуваю, що в цих протистояннях Рафаель є лідером більшою мірою, ніж будь-хто інший.

Чи вважаєте ви, що нові вечірні сесії змінять динаміку турніру?

Я думаю, це матиме певний вплив. Це може створити певні проблеми для гравців, якщо матчі тривають довго в ніч оскільки матчі завершуватимуться пізно – умови також будуть значно іншими. Ми бачили це на також на інших Шоломах, але тут це особливо важливо – глина буде дуже вологою. Я не проти нічних сесій, я не дуже схвалюю нічні.

Eurosport