Марта Костюк

j48tennis.net

Чвертьфіналістка Відкритої першості Австралії українка Марта Костюк відповіла за запитання журналістів стосовно війни в Україні:

“Сталося щось неймовірне. Україна не була взята за три дні, у тому числі й у Києві. Знаєте, це було схоже на диво. Я відчуваю, що це вже не диво, то навіщо про це говорити? Так, я сподіваюся, що дівчатка зможуть продовжувати робити те, що вони роблять, і нагадувати про це якнайбільше.

Конкретно для мене це непросто – я говоритиму про себе – що для того, щоб донести якомога повнішу інформацію про все, що відбувається в Україні, мені потрібно постійно стежити за новинами, а мені це потрібно щоб знати, що відбувається, тому що мені ніхто не дзвонить з України, на кшталт: «Привіт, Марто, це, це, це сталося сьогодні, це найяскравіші моменти чи щось таке».

Я маю сама переглянути всю інформацію і подивитися, як найкраще представити її людям, щоб вони зрозуміли її найпростішим способом. Я маю додатковий обов’язок, якого, я думаю, немає в інших гравців, я маю на увазі з інших країн.

Так, іноді новини не дуже хороші, і це справді може – як ви кажете – змінити настрій, змінити ваш бойовий дух тощо, тому що бувають моменти, коли ви дійсно знаходитесь на межі того, щоб здатися, і на межі нерозуміння, чому світ улаштований так, а не інакше.

Я просто намагаюся через це рости і намагаюся утвердитись по-різному, навіть не для людей, а насамперед для себе. Я думаю, що ми продовжимо йти та перемагати.

Три українки продовжують боротьбу на Australian Open? Я думаю, це просто показує, що немає межі людським можливостям протистояти стресу та всьому, що з ним пов’язане.

Особисто для мене це було дуже складно, але водночас я дуже виросла як особистість. Найдивніші речі, що сталися, допомогли мені так швидко вирости. Якби у моєму житті ніколи не було війни, не думаю, що я змогла б вирости так сильно, як виросла за останні два роки.

Я не знаю. Я думаю, річ у перспективі, у тому, як ви це сприймаєте, тому що відбуваються різні речі. Але я думаю, що не треба сприймати їх як тягар чи щось типу: «О, чому це відбувається зі мною, а не з іншими людьми». Я думаю, що кожна людина постійно відчуває себе так. Не завжди, а іноді. Чим більше ви зможете звести до мінімуму це почуття жертви, тим легше вам буде жити.

Я маю на увазі, що дуже пишаюся всіма нами, чесно кажучи, за те, що ми так довго стояли і не втрачали віри, і все ще боремося та боремося за нашу країну та права. Я думаю, це просто показує, наскільки сильним є український народ” – цитує Марту Костюк sport.ua