Марта Костюк

J48tennis.net

Четверта ракетка України 21-річна Марта Костюк, яка вперше в кар’єрі пробилась до чвертьфіналу мейджора зробила гучну заяву:

«Як ви знаєте, із початком повномасштабної війни ми вели боротьбу за відсторонення російських та білоруських спортсменів. Зараз вони виступають у нейтральному статусі. Тобто без прапорів. Ми неодноразово ставили питання, що таке статус нейтрального спортсмена. Бо його фактично не існує:

– неодноразово ці спортсмени самі говорили, що всі знають, які країни вони представляють.

– керівництво їх країн постійно говорить, що це їхні спортсмени і світ про це знає.

– міжнародні ЗМІ у своїх публікаціях пишуть, що це російські та білоруські спортсмени.

– у багатьох спортсменів у соцмережах висить їх прапор.

Ось сьогодні, після моєї перемоги над спортсменкою із країни-агресора, на офіційному ресурсі одного із найбільших тенісних турнірів світу був опублікований російський прапор.

Сьогодні 697-й день повномасштабної війни, а спортивний світ продовжує промотувати країну-вбивцю і країну, яка використовує своїх спортсменів як частину пропаганди, що вбиває.

Я закликаю представників ЗМІ, чиновників, спортивну спільноту припинити використовувати тенісний корт для промотування «русского мира», – написала Костюк.

Марта прикріпила скріншот з офіційної сторінки US Open в інстаграмі, де поруч з прізвищем Тимофеєвої знаходиться російський прапор.

Заява Марти Костюк