j48tennis.net

Українська тенісистка Марта Костюк, яка в завзятій боротьбі програла чвертьфінал AUS Open четвертій ракеті світу Коко Гауфф (США) на пресс-конференції розповіла про війну в Україні. Також Марта прокоментувала той факт, що підчас її матчу росія нанесла по Україні масований ракетний удар:

“Людям слід нагадувати. Перед матчем дивлюся новини і ніби здогадуюсь, що, швидше за все, знову буде великий ракетний обстріл. Коли я пішла з корту, знову дивилася ці новини і ще не знала, скільки ракет прилетіло. Ще була надто свіжа інформація. Але так, я переписувалася з деякими людьми з Києва. Я сказала: Як справи? Як справи? Вони сказали: Ну, ми поміж твоїм поєдинком ще дивилися, куди летять ракети.

Я думаю, якби хтось сказав нам, наприклад, через місяць після початку війни, що це триватиме два роки, я думаю, всі просто сказали б: «Ні, ніколи, ми ніколи цього не витримаємо. Ми ніколи не переживемо цього протягом двох років».

Час іде, і всяке трапляється.

Спорт завжди приносив людям багато радості та щастя, незалежно від часу. Я не думаю, що це змінилося. Я думаю, це те саме.

Я отримала багато повідомлень, багато підтримки від людей, які казали мені: «Ух ти який чудовий турнір, такі емоції, який бій, який бойовий дух. Було так приємно дивитись, нам подобається».

Звичайно, це добре, коли люди дивляться на щось інше, а не тільки на ракетні обстріли. Тож сподіваюся, я дуже сподіваюся, що український спорт розвиватиметься навіть за таких умов. Це неймовірно складно, але всі тримаються дуже міцно. А щодо підтримки інших країн, я думаю, що вона ще може зрости.

Очевидно, що ми відстаємо від усіх. Ми відстаємо, і я думаю, що це ще не так помітно. Я думаю, років через 10, 15 буде видно, наскільки ми, на жаль, відстаємо, тому що те покоління, яке зараз росте, найбільше страждає.

Я сподіваюся, що я матиму достатньо часу та впливу в майбутньому, щоб допомогти якомога більшій кількості дітей у спорті, але це непросто, і спорт – це нелегке завдання. Але треба розвиватися у будь-якому разі, незалежно від того, є війна чи ні.

Так що так, я дуже сподіваюся на краще і просто сподіваюся, що все це зробить людей сильнішими та витривалішими. Тоді ми зможемо, ви знаєте, розвивати це у майбутньому, – цитує Марту Костюк sport.ua