Фото: AP

Перша ракетка України Еліна Світоліна розповіла про травму, що змусила її знятися з матчу четвертого раунду Australian Open:

“У мене стався спазм, або я точно не знаю, що це таке, але ніби стріляючий біль у першому геймі, на останніх двох очках. Нічого не могла вдіяти. Повністю заклинило мою спину. Просто дуже сумно.

Чи відчувала щось раніше? Щось відчувала, але це цілком нормально. У четвертому раунді в тебе десь певна скутість. Нічого особливого. Начебто раніше це не було великою проблемою. Такого, здається, у мене ніколи раніше не було, такий стріляючий біль. Раніше у мене були травми спини через втому на наступний день після матчу, але ця травма виникла з нізвідки. У мене було таке почуття, ніби хтось вистрілив мені в спину, то так.

Сподіваюся, це короткостроково. Я не знаю. Можливо, спазм або щось таке. Але так, сподіваюся, я повернуся до тренувань, можливо через тиждень.

Звичайно, на мене чекає довгий переліт. Це не піде на користь. В якомусь сенсі мені доведеться по одному дню займатися відновленням, робити сканування, як тільки повернуся додому, і рухатись далі. Сподіваюся, я не маю чогось серйозного.

Як відчуваю себе зараз? Погано. Її справді заклинило. Мій поперек повністю заклинив, він ніби заблокований. Так що так, мені справді боляче навіть ходити, повертатися. Я не можу рухатися з боку на бік. Дуже дивно.

– Фізично я почувала себе добре. Так, мені здається, що я все роблю правильно. У мене було гарне міжсезоння. Я дуже добре тренувалася. Просто такі речі несподівано трапляються. Це не схоже на нарощування проблеми, у мене не боліла спина. Це справді з’явилося з нізвідки.

Просто потрібно знайти час, щоб переглянути, які можливості будуть на наступному турнірі. Мені потрібно подбати про спину, а також про гомілкостоп, тому що він нерухомий – я маю на увазі, це добре, але коли він щойно після травми, це вимагає трохи часу. Потім, знаєте, ваше тіло починає трохи компенсувати це. Можливо, це якось пов’язано.

Тож мені потрібно дізнатися більше про мою травму спини, а зараз важко сказати. Але, звичайно, мені хотілося б повернутися фізично такою ж сильною, якою я була, і відчуваю, що роблю все можливе. Травми, звичайно, приходять і йдуть, але так, я сподіваюся, що це не буде довгостроковим.

Зараз я збираюся піти додому, зробити сканування і сподіватися, що нічого серйозного не буде, і сподіваюся, що дуже скоро зможу повернутися на турніри” – Цитує Світоліну sport.ua