У суботу в Кракові чемпіонка Підсумкового турніру WTA -2018 була присутня на виставницькому турныры, який організувала перша ракетка світу Іги Свьонтек на підтримку українських дітей, які постраждали від війни.

Оголосивши перерву в грі два місяці тому, Еліна Світоліна знову вийшла на корт цими вихідними — тільки в кріслі судді. Краща тенісистка України та її чоловік Гаель Монфіс чекають на народження первістка в жовтні.

«Коли почалося вторгнення Росії в Україну, було надзвичайно важко морально конкурувати і мати свою сім’ю в Україні», – сказала Світоліна Telegraph. “Коли я грала на корті, я відчувала себе не в тому місці. Я хвилювався за свою сім’ю. Було справді важко зосередитися на 100 відсотків  на своїй роботі, тому я хотіла поділитися своєю думкою. Але тепер я дуже щаслива, що могла не поспішати, переорієнтуватися, знайти саме те, що мені потрібно».

І Світоліна саме цим і займається, поширюючи обізнаність про війну, співпрацюючи з різними організаціями. Цього місяця вона була на конференції з відновлення України в Швейцарії, а в суботу в Кракові, Польща, очолила зустріч Іги Свьонтек з Агнешкою Радванською для надання допомоги Україні.

«Я хочу, щоб люди знали, що відбувається, тому що мені здається, що це трохи зникло з новин»

Світоліна також повторила свою позицію щодо того, що тури повинні зробити подальші кроки, і підтримала рішення Вімблдону не допустити росіян до змагань на траві Великого Шлема. Це змусило ATP і WTA позбавити турніру рейтингових очок, заявивши, що цей крок є порушенням вимог туру.

«Я не згодна з заявою WTA і ATP», — сказала вона. «Я думаю, що вони повинні робити більше щодо українських гравців, щодо України.

Але я дуже поважаю і хочу подякувати Вімблдону за те, що гравці відчувають підтримку».

У заході брали участь видатні українськи спортсмени Сергій Стаховський та Андрій Шевченко

Еліна Світоліна також зустрілася з президентом Анжеєм Дудою та його дружиною.