usopen.org

Норвежець Каспер Рууд та іспанець Карлос Алькарас вийшли у фінал Відкритого чемпіонату США.

23-річний Рууд, посіяний під п’ятим номером, у півфіналі впорався з Кареном Хачановим: 7-6(5) 6-2 5-7 6-2. Для норвезького тенісиста це вже другий фінал на турнірах Великого Шлоtа у сезоні. У фіналі Ролан Гаррос Рууд програв Рафаелю Надалю.

Цікаво, що Рууд виграв найдовший розіграш на турнірі, реалізувавши свій третій сетбол на тайбрейку першої партії. У розіграші було 55 ударів!

Вихід у фінал US Open дозволить Касперу Рууду піднятися щонайменше на друге місце в рейтингу. Крім того, після перемоги над Хачановим він достроково кваліфікувався на Підсумковий чемпіонат ATP, який раніше зробили Рафаель Надаль. Карлос Алькарас та Стефанос Ціципас. З цієї четвірки лише Рууд зіграв не на всіх Шлемах сезону: у січні йому довелося знятися з AUS open через травму.

Другим фіналістом турніру став 19-річний іспанець Карлос Алькарас(3). У півфіналі він за 4 години 19 хвилин зламав опір Франсіса Тіафо із США (22): 6-7(6) 6-3 6-1 6-7(5) 6-3. Для Алькараса це буде перший фінал на турнірах Великого Шлему. Іспанець виграв три важкі п’ятисетовики поспіль, обігравши Чиліча у 4 колі, Сіннера – у чвертьфіналі та Тіаффо -у півфіналі.

Окрім головного трофею, переможець фіналу Рууд – Алькарас отримає звання першої ракетки світу. Той, хто програв, стане другим у світі. У разі перемоги Алькарас стане наймолодшою ​​першою ракеткою світу в історії. Поки що лідерство утримує Ллейтон Х’юїтт, який став першим у віці 20 років.

Зазначимо, що вперше за історію турніру у півфіналі грали чотири тенісисти, які дебютували у півфіналі Відкритого чемпіонату США. Тільки Рууда цей півфінал був другим на Шлемах, решті це був дебют у півфіналах Шлема взагалі.