Тенісний Портал України

Новини тенісу в Україні та світі

У подкасті «Eurosport Німеччина» Das Gelbe vom Ball Борис Беккер обговорює ситуацію, пов’язану з Новаком Джоковичем

Борис Беккер, експерт Eurosport із тенісу, шестиразовий чемпіон турнірів Великого шлема

Борис Беккер про суперечку щодо участі Новака Джоковича у Відкритому чемпіонаті Австралії з тенісу:

«Передусім мені шкода бідолашного хлопця. Я його дуже добре знаю, і ми досі близькі друзі. Багато що пішло не так. Питання таке: “Хто був поганим хлопцем?” Громадськість вважає, що це Новак Джокович. Іноді він робить помилки, але має відповідні документи. 26 гравців основної сітки звернулися до директора турніру Відкритого чемпіонату Австралії з тенісу та штату Вікторія по спеціальний дозвіл. Із 26 гравців його отримали п’ятеро, і Новак серед них».

…про приховування інформації про те, що Джокович перехворів на COVID-19: «То було особисте рішення — оприлюднити свою медичну картку. Це не має стати законом, коли можна сказати незнайомцеві: “Я хворів два роки тому, три роки тому, а ще — тиждень тому”. Треба дозволити трохи конфіденційності. Тепер це справа кожної людини: можна сказати, що він, як номер один у світі, має особливу роль, функцію взірця, — це так. Але це все ж таки його життя, його право та його рішення. І ви також повинні це поважати».

…про поведінку родини Джоковича: «Батько, безперечно, перевиконав завдання. Він неодмінно пошкодує про деякі заяви, які зробив чотири-п’ять днів тому. Заяви, які робили рідні Джоковича, не дуже йому допомогли. Його батьки надто емоційні, як і його брат, а це не завжди доречно».

…про стосунки із Джоковичем і його вплив: «Мене теж запросили на весілля — тож, можна сказати, я потрапив до клану Джоковича! Але це не означає, що я одразу згоден з усіма його діями. Сподіваюся, Новак цінує мене за те, що я висловлюю йому свою думку. Це не означає, що він завжди дотримується цієї думки. Мені також цікаво, що станеться в майбутньому? Чи хоче він переживати подібну драму на кожному турнірі Великого шлему? “Ролан Гаррос”, Вімблдон… спостерігав за багатьма турнірами. Правила стають все більш жорсткими. Тож моя думка така: “Друже, зараз грай на Відкритому чемпіонаті Австралії якомога краще, а потім спробуй усвідомити, що тобі буде набагато легше, якщо ти будеш вакцинований”. Чи зробить він це, я не знаю».

…про ментальну силу Джоковича: «У нього ментальність вуличного бійця! У десятирічному віці він перебував у бункері, коли над його містом пролетіли бомбардувальники. А тому готель на карантині для нього — просто дитячі забавки. Проте його підготовка гірша, ніж будь-коли напередодні турніру Великого шлему. Він не лише не був на тенісному корті шість днів, але й не міг їсти те, що йому потрібно. Зрештою до вечора понеділка він не знав, чи гратиме, або ж летітиме назад. Це найгірша підготовка. Якщо він вразливий, це буде помітно в перший тиждень. Як впорається із цим, то буде фаворитом турніру».