Simona Halep, j48tennis.net

Колишня перша ракетка світу румунка Симона Халеп прокоментувала рішення Спортивного арбітражного суду (CAS), який скоротив її дискваліфікацію з чотирьох років до дев’яти місяців.

«Сьогоднішній день знаменує собою поворотний момент, оскільки суд виніс свій вердикт, підтвердивши мою позицію та внісши ясність у цю історію. По-перше, одноголосним рішенням суд зняв з мене всі звинувачення про допінг. По-друге, було також одноголосно встановлено, що інцидент із позитивним результатом тесту стався через ненавмисне забруднення добавки, що призвело до пом’якшення санкції до дев’яти місяців. По-третє, CAS зобов’язав ITIA виплатити мені компенсацію у розмірі 20 тис. швейцарських франків.

У розпал цього непростого шляху моїм маяком була моя непохитна віра в чесність і принципи справедливості. Незважаючи на страхітливі звинувачення та грізний опір, мій дух залишався життєрадісним, спираючись на непохитну переконаність у тому, що я чистий спортсмен. Це випробування стало свідченням стійкості, а тріумф істини — гірко-солодке виправдання, яке, хоч і із запізненням, приносить величезне задоволення», — написала Халеп у своїй соціальній мережі.

Нагадаємо, слухання у справі тенісистки проходили 7-9 лютого у Лозанні. 32-річна румунська тенісистка оскаржила рішення Міжнародного агентства із забезпечення чесності (ITIA) у тенісі про чотирирічну дискваліфікацію за вживання допінгу і вимагала відміни всіх накладених на неї санкцій.

У вересні минулого року Халеп була дискваліфікована до жовтня 2026 через порушення антидопінгових правил.