Кіберспортивні напрямки стали невід’ємною частиною беттінґа. У Букмекерських конторах їм виділяють цілі розділи. При цьому багато беттерів побоюються робити ставки на дисципліну, в якій мало що розуміють. На практиці ж ставки на кіберспорт можуть принести не менше, ніж традиційні напрямки. І вміти грати в конкретну гру не обов’язково, як і професійно бігати за м’ячем для успішних парі на футбол.

Фундаментальні принципи кіберспорту

При всіх здається різницях кіберспортивні змагання мало відрізняються від простого спорту. І далеко не всі ігри можуть називатись кіберспортом. Щоб увійти до розряду професійних дисциплін, які в недалекому майбутньому можуть стати і Олімпійським видом спорту, комп’ютерна гра повинна відповідати низці критеріїв:

  1. Сторони зустрічі чи команди мають бути з рівними шансами на перемогу, і переваги можуть становити лише спортивні навички. Як і у футболі чи хокеї, у команд може відрізнятися екіпірування та тактика, але гравців завжди однакова кількість та їхні сили рівні.
  2. Обидві команди досягли максимуму у своєму прокачуванні. В одному бою можуть зустрітися команди з топу рейтингу та аутсайдери, але в будь-якому разі це будуть найкращі представники своїх країн та ліг. Решта, як і у професійному спорті, просто не проходить турнірного відбору.
  3. У чемпіонатних іграх задіяно максимум технологій. У більшості випадків великі зустрічі відбуваються у очному форматі — гравці знаходяться фізично в одному залі, хоча й бачать один одного лише на екрані моніторів. При цьому їм виділено окрему сітку, а техніка надається найкращими виробниками. Несподіванки на кшталт відсутності інтернету або поломки миші виключені як поява ями на трасі Формули Один. Втручання третіх осіб також виключено.

При цьому статистика кіберспортивних команд навіть доступніша, ніж дані з футболу або легкої атлетики. І самі гравці, і співтовариство, що орієнтується на них, викладають численні інтерв’ю і стрими — тобто ігри зі зйомками від першої особи та коментарями по ходу гри. Спостерігати процес можна буквально очима самого гравця чи членів його команди. Це дозволяє точніше визначити перспективи результату бою.

Вважати, що у несерйозному напрямі кіберспорту можуть бути піддавки чи договірні матчі, не варто. Гроші, які розподіляються за підсумками турнірів, не снилися жодному футболісту, при цьому одержують дохід навіть команди другого-третього десятка. За кожне місце спортсмени борються — дати більший стимул навряд чи можливо.

Вигідні напрямки для ставок

Ігор, які відносяться до кіберспортивних трохи більше десятка. Найбільші БК пропонують:

  • Dota 2;
  • Контр-Страйк;
  • Ліга Легенд;
  • Quake Live
  • StarCraft II.

Усі вони відносяться до розряду командних, тобто вплив одного гравця (його стану та настрою на гру) скорочено. Це дозволяє враховувати рейтинги та підсумки попередніх зустрічей.

Вибір самих подій досить великий. Окрім міжнародних змагань є локальні та регіональні. Невеликі внутрішні зазвичай не входять у програму букмекерських контор, оскільки у них занадто великий елемент несподіванки.

Така стабільність показників є плюсом, і мінусом. Ставка на лідера практично завжди грає, але й приносить мало, коефіцієнти рідко перевищують 1,2. Проте такі ставки можна сміливо об’єднувати в експреси та системи, — додані коефіцієнти часто приносять гарний прибуток.