Позначки:
Марта Костюк

j48tennis.net

Перед стартом першого в новому тенісному сезоні турніру серії Великого Шлему експерти бетинг-сфери оновили котирування на переможницю жіночого одиночного турніру.

Список головних фавориток Відкритого чемпіонату Австралії залишається знайомим – найвищі шанси віддають першій ракетці світу, якою є представниця Польщі Іга Швьонтек. Також до трійки головних фавориток включають японку Наомі Осаку та представницю Тунісу Онс Жабер.

А що ж українські тенісистки і їх місце у попередніх прогнозах беттинг-аналітиків? За відповіддю на це питання ми звернулися до лінії на переможницю турніру в Мельбурні від компанії Сапфірбет, де завжди є цікаві варіанти для парі на теніс. І судячи з коефіцієнтів, які пропонує цей букмекер на українських учасниць Australian Open, найвищі шанси досягти успіху на першому ТБШ сезону у Марти Костюк, якій відводять близько 2.5% шансів на перемогу в турнірі, і цей показник дозволяє українці залишатися в Топ-40 головних фавориток.

Трохи нижчі шанси досягти успіху в Австралії у Ангеліни Калініної, яка замикає Топ-60 претенденток на трофей. Ще нижче у рейтингу вірогідності перемоги на Відкритому чемпіонаті Австралії розташувалися Даяна Ястремська, Леся Цуренко та Катерина Байндль. Вони ділять позиції в районі першої сотні претенденток.

Зазначимо, що наразі лише дві представниці України гарантували собі місце у основному раунді Australian Open-2023. Це Марта Костюк та Ангеліна Калініна, чий персональній рейтинг в класифікації WTA дозволяє оминути кваліфікаційні баталії в Мельбурні. А от Катерина Байндль, Даяна Ястремська, Леся Цуренко, Дар’я Снігур та Катаріна Завацька змушені будуть пробиватися до «основи» через відбіркові змагання. Хоча дві перші з цієї п’ятірки мають шанс потрапити до основної сітки у разі відмови когось з тих учасниць, які вже забронювали собі місце там. Байндль та Ястремська відповідно друга та третя у «черзі відмов».

Нагадаємо, що на минулому Australian Open кращими з українських представниць у одиночному турнірі стали дві тенісистки одночасно – Еліна Світоліна та Марта Костюк, яким вдалося дістатися третього кола основної сітки. Світоліна, яка наразі насолоджується радощами материнства, здолала на шляху до третього раунду француженок Фіону Ферро і Хармоні Тан, але не змогла нічого вдіяти проти білоруски Вікторії Азаренко. Що стосується Костюк, то Марта на початку 2022-го року в Мельбурні подолала перешкоди у вигляді француженки Діани Паррі та іспанки Сари Соррібес Тормо, а от з іншою представницею Іспанії – Паулою Бадосою, українка зрештою не впоралася, хоча дала гідний бій у трьох сетах тенісистці, яка суттєво переважала її у рейтингу та досягненнях.

Ля 20-річної Марти вихід до третього кола поки що найкращий особистий результат на Відкритому чемпіонаті Австралії. Таке досягнення підкорилося Костюк не лише в 2022 році, але і в сезоні-2018, коли українка вперше змогла пробитися в основну сітку турніру Великого Шлему. Чи підтвердить Марта статус головної надії України на першому ТБШ в 2023 році за версією букмекері та чи покращить свій особистий рекорд? Дізнаємося вже дуже скоро – Australian Open-2023 стартує вже 16 січня.