Фото: ФТУ

Капітан жіночої збірної України по тенісу розповів про підготовку команди до матчів Кубка Федерації, а також про несподівану травму Марти Костюк на тренуванні.

Розкажіть, які зміни в складах команд сталися перед початком змагань.
– За збірну Хорватії не зіграють ні Петра Мартич, ні Донна Векич, а також другий номер (Тена Лукаш – прим.), який був в заявці. В збірній Болгарії жодних замін не було.

Що стосується іншої групи, то не приїхала лідерка грецької збірної Марія Саккарі, також не приїхав перший номер збірної Австрії Барбара Хаас. У складі збірної Естонії зіграє Анетт Контавейт, Кайї Канепі не буде. Також в нас відбулася заміна, Марта Костюк виступить замість травмованої Катерини Козлової.

Що можете сказати про покриття корту після першого тренування?
– Комфортне покриття, середня швидкість, навіть трохи ближче до швидкого харду. М’ячі важкі, не розумію, чому був саме такий вибір (Babolat Team – прим.). В Babolat є декілька моделей, які набагато кращі за своїми показниками.

Важко сказати, чи для когось це буде серйозним недоліком. Думаю, що для нас це навіть краще, адже наші дівчата грають в швидкий теніс.

– Сьогодні під час тренування травмувалася Марта Костюк (підвернула гомілкостоп при грі біля сітки – прим.). Чи відомий вже ступінь серйозності травми?
– Думаю, що більш точно будемо знати вже завтра. Сподіваюся, що вона буде готова на четвер, можливо, на п’ятницю.

Спочатку здалося, що травма дуже серйозна..
– Так, вона досить емоційно відреагувала. Медичний штаб також очікував гіршого, але жодних синців чи набряків немає. Подивимося після ночі, завтра буде відомо трохи більше.

На яких кортах збірна України зіграє свої матчі?
– Наша команда буде грати обидва матчі групи на першому корті, на центральному – відбуватиметься повноцінна телевізійна трансляція матчів за участі збірної Естонії. В плей-офф вже все буде залежати від того, на яку команду ми вийдемо. Сподіваюся, що ми там будемо. До прикладу, якщо Естонія вийде в плей-оф, а ми не будемо грати з ними, то і третій матч доведеться провести не на центральному корті.

Що можете сказати про організаційні питання щодо турніру?
– Все добре, комфортні зали, комфортна температура. Гарний готель, від якого їхати всього 10 хвилин до спортивного центру, де відбуваються змагання. Все поруч, нас влаштовує.

– Мало хто очікував, що в Естонію приїдуть Леся Цуренко і Катаріна Завацька. Як вони проявили себе під час перших тренувань.
– Наразі в нас тільки другий день. В неділю тренувалася тільки Даяна, а вчора вже підтягнулися всі інші дівчата. Цуренко і Завацька тренуються в штатному режимі, готові грати. В них все добре.

– Чи можна вже зараз сказати, кого ми будемо ставити на пару?
– Буду вирішувати це завтра. Планував ставити Марту Костюк, спробувати 2-3 варіанти комбінацій. Все буде залежати від її стану. Сподіваюся, що з нею все буде добре.

Источник: sport.ua