j48tennis.net

Українська тенісистка Ангеліна Калініна розповіла про те, як її сім’я переживає війну, російську агресію. Тепер вся сім’я уродженки Нової Каховки живе в Києві: її бабуся і дідусь покинули рідне місто Ангеліни – Нову Каховку (Херсонська область, лівий берег Дніпра), що досі знаходиться в окупації:

“З Новою Каховкою я вже не пов’язана, тому що всі в Києві. Я дуже щаслива, тому що там (в Новій Каховці) абсолютно неможливо залишатися, жити, тому що біля бабусі та дідуся було стільки зброї, стільки солдатів. Абсолютно не можна було жити, залишатися. Вони дуже старі люди. Тому для них було дуже важко прийняти рішення переїхати з цього міста. Вони прожили там 60 років. Ми якось підштовхували їх, мовляв, вам треба їхати. Коли бомба прилетіла прямо до їхнього будинку, то вона була на пару метрів, не зовсім у їхній квартирі, а поруч (зараз місто знаходиться на лінії фронту). Вони тоді прокинулися і зрозуміли: «О, Боже мій, так, ми повинні їхати».

Також українка розповіла в яких умовах живуть її батьки – біля київської академії, де її батьки працюють тренерами з тенісу стався ворожий прильот:

“Так, біля тенісного корту, — сказала вона. «У нас є академія, можливо, 300 метрів був аеропорт, а [зараз] аеропорту немає. Ось як вони живуть”

З початку війни Калініна використовувала свої заробітки, щоб підтримати та допомогти якомога більшій кількості українців. Потрапивши в суботній фінал, вона гарантувала собі призовий чек у розмірі щонайменше 272 000 євро.

Калініна розповіла, що вона була зворушена підтримкою італійської публіки, яку вона отримувала протягом усього турніру.

“Майже для мене це було так, ніби весь стадіон мене підбадьорював. Це якесь дивовижне відчуття. Я ніколи не відчував нічого подібного. Глядачі приносять стільки енергії, щоб боротися, коли у вас навіть немає сил для цього. Від щирого серця хочу подякувати всім, хто був на стадіоні з першого матчу до завтрашнього, сподіваюся, я проведу ще один матч. Дякую їм. Вони якось мотивували мене і додали мені набагато більше енергії для боротьби .”

Суперницею Калініної у фіналі стане Єлена Рибакіна (Казахстан).

Джерело: офіційний сайт WTA