Франсіс Тіафо, usopen.org

Давно такого не було, щоб на перемогу в чоловічому турнірі Великого Шлему мали претензії тільки ті гравці, що жодного разу не перемагали на подібних змаганнях. Ба більше, двоє з них мають шанс стати першою ракеткою світу вже наступного тижня! Що це, як не зміна поколінь? Що це, як не відхід Великої трійки-четвірки від найважливіших справ? Десь далеко сумно зітхнув Новак Джоковіч…

Цей ЮС Опен запам’ятається перш за все завдяки гучним перемогам романтиків. Тих, для кого теніс пристрасть, а не обов’язок. Для кого гра – просто гра, а не важка праця задля отримання результату, грошей, слави… Хотів додати й «шанувальників», але вчасно зупинився. Саме задля підтримки від шанувальників грають ці творчі й ментально здорові люди.

Чи вдасться комусь з них дістатись головного трофею? Оце питання! Наразі розклад 2,5 на 1,5 на користь тих, хто грає серцем, використовуючи розум, як творче натхнення. Френсіс Тіафо та Карлос Алькарас, з половиною Карена Хачанова – люди віри, а не розрахунку. Проти них – Каспер Рууд та половина Карена Хачанова – математики й фізики в одному флаконі. Як не дивно, баланс доволі часто перемагає. Хоч цього навряд чи хочуть в Нью Йорку. Але..Але.. Єдине, що може завадити безпрапорному нізвідкину це відсутність досвіду великих матчів. Й пов’язані з цим зайві емоції. Матч проти Ніка Кірьоса він провів блискуче.

Але з тим, наближення вирішальних хвилин бентежить й хвилює зайвими очікуваннями навіть набагато більших персоналій. На Хачанова та Тіафо не тисне лідерська позиція в рейтингу. А цей тиск теж шалений. Алькарас з ним впорався цієї ночі, проте чи зможе він витримати його тричі? Мій особистий улюбленець сьогодні – американець. Чудовий хлопчина з шаленою, як для його фактури, подачею, сонцесяйною усмішкою й дуже адекватною поведінкою. Він в своєму моменті й має з цього чудовий зиск. Френсіс став знаменитим задовго до виходу на високі місця в рейтингу.

Давно в ютьюбі був ролик, як Тіафо відреагував на пікантні звуки з вікна дому поряд з кортом, де він грав матч на одному з челенджерів. Це був дуже смачний епізод, який характеризує саме внутрішній світ доброзичливого хлопця. Він не так швидко долав сходинки рейтингу, часто не мав наглості протистояти авторитетам на корті. Але, схоже, час прийшов. Його гра стала гідна його особистості, а його особистість сприйняла можливості своєї гри й оцінила рівень власного потенціалу. Й все здобуло риси переможця.

Каспер Рууд, usopen.org

Завадити цим мріям може Каспер Рууд. Я не здивуюсь, якщо холодний мозок розіб’є пристрасть конкурентів. Й поціновувачі здорового глузду, антиавантюристи отримають задоволення (тихе, проте велике) від перемоги льоду над вогнем. Чекати недовго.

Жіноче щастя теж матиме свої барви. Дуже різнопланові гравчині дістались півфіналу. Потужність ще однієї дівчини нізвідки – її зброя й її ж беззахисність. Й розумний теніс Іги Швьонтек цю лавину може легко направити за адресою відомого корабля. «Вам туди, шановне мовчаннятко». Але, Швьонтек треба встояти. Перш ніж відправити Сабаленко. В іншому півфіналі дівчина – відкрита книга Онс Жабер буде бавитись з Каролін Гарсія. Французька тенісистка не знає поразок вже другий турнір поспіль. Ба більше – вона отримала впевненість, яку не мала років п’ять. Тоді, коли двічі поспіль перемогла на «Мастерсах» в Китаї. Якщо нічого не трапиться, Гарсія – претендент номер один на цю годину. Проте, це жіночий теніс. Якась сумна дрібниця може змінити все в один момент. Й ніхто не помітить, як чудове плаття зміниться брудною сукнею.

Iga Swiatek, j48tennis.net

Швьонтек вже грала фінал цього року – в Парижі. Жабер – в Лондоні. Жоден фінал цього року не мав повторення жодного гравця. Чи хтось зможе зламати це? Інтрига. Якщо Іга та Онс потраплять в фінал, цей сезон має стати їх сезоном. Незважаючи на рейтинги. Якщо.. Якщо..

А поки що, у чоловіків «вільна каса». Бо ведмідь пішов у ліс. Хто займе його місце? Досвідчений «касир» Надаль, або хтось новенький? «Ні, ти не можеш бути настільки чудовим»,- резюмував Тіафо в тому відомому ролику з ютьюбу. Хтось стане чудовим, отримавши свій перший Шлем. От тільки хто?