j48tennis.net

Еліна Світоліна – найуспішніша українська тенісистка в історії нашої країни дала інтерв’ю New York Times, в якому розповіла про війну в Україні та свої плани повернення до професійного спорту. Нагадаємо, що 15 жовтня 2022 у Еліни та її чоловіка Гаеля Монфіса народилася донечка Скай.

“Тут в Європі, я зустрічала людей, які підходили до мене і питали, чи йде ще війна в Україні,” – сказала Світоліна в інтерв’ю – “Мені було дуже, дуже сумно це чути. У мене є близькі друзі та родина в Україні, і я знаю, через що вони проходять. Зима зараз дуже важка для українців, зараз дуже холодно, а вони часто без світла чи води. Моя бабуся живе на 13-му поверсі, і їй потрібно добиратися до квартири пішки, тому що вона не може скористатися ліфтом. Вона може застрягти, якщо раптом відключиться електрика, або взагалі немає світла. У мене багато друзів у різних містах, і вони розповідають мені одні й ті ж історії. Відключення світа то що. У більшості випадків телефони вимикаються через день, тому ви не можете з’єднатися з ними.”

“Я не торкалася до ракетки сім місяців. Я хотіла відключитися від тенісу. Можливо, через те, що сталося наприкінці лютого, через усі нерви та тиск. Турніри, в яких я зіграла, були, ймовірно, занадто важкими для мене морально, тому я була дуже рада повністю відключитися. Зараз для мене мета — повернутися, але я впевнена, що не пошкодую, що взяла цю відпустку».

“Я постараюся бути готовою до літа, але намагаюся не квапити події. Тому що я знаю, що мені потрібно бути дуже сильною, щоб повернутися в тур, тому що зараз фізична форма дуже важлива. Усі ваші групи м’язів повинні бути готові, і після того, як ви не грали більше семи місяців і не займались багато після вагітності, звичайно, ваше тіло тепер інше. І я маю справді розбити все на дрібні частини, щоб зібрати всю силу свого тіла, яка мені знадобиться, якщо я хочу повернутися на вершину.

Еліна також прокоментувала рішення про те, що LTA була оштрафована за те, що Вімблдон не допустив до участі росіян та білорусів:

«Великобританія завжди підтримувала українців; вони допомогли багатьом українським біженцям знайти нові домівки. Я думаю, що тури повинні були поважати рішення Вімблдону, а не карати їх, але насправді важко зрозуміти, що змінить позицію турів (ATP, WTA, ITF), навіть якщо я не згодна з нею або не розумію цього».

Про стан українського спорту:

«Наші спортсмени і наш спорт відкинуті щонайменше на чотири-п’ять років назад, тому що всі стадіони, всі об’єкти в Україні були зруйновані. Після закінчення війни я дійсно хочу допомогти побудувати тенісний центр, у якому діти зможуть тренуватися. І знищено не лише об’єкти. Я думаю, що наші діти також психічно знищені. Деякі з них втрачають батьків. Деякі з них бездомні. Вони бачать ці вибухи, цю стрілянину. Ціле покоління, я думаю, психологічно справді стикається з великою боротьбою.”