AELTC, Simon Bruty

Іспанець Рафаель Надаль провів один із найвдаліших сезонів за свою видатну кар’єру у 2023 році, але повторити успіх у наступній кампанії тенісному ветерану буде нелегко.

Рік, що минає, надовго запам’ятається 36-річному спортсмену з Іспанії, адже саме у 2022-му Надалю вдалося по-справжньому заявити про себе на великих турнірах, незважаючи на травми, які постійно дошкуляли гравцеві у попередні сезони.

Рафа виграв одразу два турніри серії Великого Шлему – вже звичний для себе Ролан Гарос, а також Відкритий чемпіонат Австралії. Та й на Вімблдоні показав себе з кращого боку, дійшовши до півфіналу, де програв навіть не супернику, а власному організму – перед поєдинком Топ-4 проти Ніка Кірьйоса Надаль був змушений знятися зі змагань через пошкодження.

Взагалі під кінець сезону друга ракетка світу виглядала вже не так переконливо, як у першій частині, і виною тому все ті ж травми. Саме тому вже у наступному 2023 році експерти не розраховують на те, що іспанцю вдасться повторити свій успіх попереднього сезону. Ба більше – навіть завоювати один титул тенісисту буде важкувато.

Такої думки, зокрема, дотримуються і аналітики відомої бетинг-компанії Fansport, в лінії якої завжди є широкий вибір об’єктів для парі на тенісні змагання будь-якого рівня. Перейшовши на  офіційний сайт Fansport, можна відшукати у зручному меню спеціальний «розпис» на досягнення Надаля в 2023 році. І судячи з котирувань, шанси на хоча б один трофей іспанця наступного сезону наразі становлять лише трохи більше 46% вірогідності.

Таким чином, можна зробити висновок, що аналітики чекають від Надаля регресу у 2023 році, і навіть перемогти на улюбленому турнірі – Ролан Гаррос, Рафаелю буде непросто, особливо у випадку, якщо його здоров’я буде проти демонстрації звичного рівня гри на корті.

Нагадаємо, що на Відкритому чемпіонаті Франції Надаль перемагав рекордну кількість разів за всю історію тенісу – 14. З 18-ти останніх турнірів у Парижі лише 4 завершалися успіхами інших тенісистів.

Також варто сказати, що сезон без трофеїв на турнірах серії Великого Шлему траплявся з Надалем лише тричі за останні 8 років. Це було у 2015, 2016 і 2021 роках, причому в останньому з випадків Рафа зіграв лише на двох «Шлемах» з чотирьох через проблеми зі здоров’ям.