AP

Сербський тенісист Новак Джокович, який був ще минулого року максимально близьким до здобуття історичного досягнення у вигляді чотирьох переможних «Великих шлемів» за сезон, тепер навряд чи зможе підкорити цю висоту.

Принаймні, такої думки дотримуються експерти бетинг-сфери, які аналізують шанси різних тенісистів на ті чи інші здобутки в кар’єрі. І серед варіантів для парі, які пропонує відома компанія Фанспорт, в лінії якої є завжди широкий вибір тенісних подій, з’явилася цікава опція, яка стосується колишньої першої ракетки світу – серба Новака Джоковича.

Ті шанувальники тенісу, які вже встигли Фанспорт скачати у вигляді зручного мобільного додатку, не могли не помітити спеціальної лінії, в якій можна укласти парі на те, чи здобуде до завершення кар’єри Джокович так званий «календарний Великий шлем», вигравши всі чотири топ-турніри чоловічого туру за один сезон. Котирування в цьому сенсі дуже красномовні, і якщо перекласти їх на мову процентів, то виявиться, що на історичне здобуття для Джоковича експерти дають усього лише 9% шансів, а от варіанту, при якому Новаку вже не вдасться досягти своєї мети, аналітики відводять більше 90% вірогідності.

Звісно ж, на таку песимістичну думку експертів щодо перспектив Джоковича впливають різні причини, і в першу чергу – вік тенісиста, якому вже виповнилося 35 років у травні. Але є і інша причина – в останній час серб потрапляє у новини спорту, які стосуються тенісу, не через свої досягнення на корті, а через принципову позицію щодо вакцинації проти коронавірусу. А точніше – через відмову від обов’язкової у багатьох країнах процедури, що стає перепоною для спортсмена і його участі у багатьох престижних змаганнях. Зокрема, лише цього року Новак через свою відмову від щеплення вже пропустив Australian Open та US Open, а також декілька змагань серії «мастерс».

Звичайно, у майбутньому позиція Джоковича щодо вакцинації ще може змінитися, точно так же, як можуть бути змінені правила в’їзду спортсменів до країн, де проводяться турніри Великого шлему, але наразі ситуація виглядає так, що сербському зірковому тенісисту буде дуже складно не те, що вигравати топ-змагання, але і просто брати в них участь.

Нагадаємо, що максимально близьким до завоювання «Календарного Великого шлему» Джокович був у минулому сезоні, коли Новаку вдалося виграти перші три «Шлеми» в 2021-му році – Australian Open, Ролан Гаррос та Уїмблдон, але на останньому топ-змаганні сезону серб, дійшовши до фіналу, несподівано легко програв вирішальний поєдинок росіянину Даниїлу Медвєдєву.