Розкажіть про фаворитів відкритого чемпіонату США? 

Якщо Новак Джокович не є фаворітом турніру, то хто? Він — номер 1 у світі та триразовий володар Великого шлему цього року. Так, у нього ще не було жодного турніру на жорсткому корті, але він дуже досвідчений гравець і добре знає своє тіло. Крім того, є ще деякі гравці, фізичні здібності яких мені дуже подобаються.

Наприклад, німець Звєрєв чи грек Ціціпас, який буквально наступає на п’яти. Також чудовий гравець Медведєв — дуже приємно спостерігати за ним. Ви ніколи точно не знаєте, що станеться — я думаю, він і сам не знає. Якщо ж підсумувати, то Джокович — мій головний фаворит, на другому місці — Звєрєв, на третьому — Медведєв, на четвертому — Ціціпас.

Як би ви оцінили розвиток Олександра Звєрєва під час та після Олімпійських ігор?  

Він насправді зіграв так, як ми любимо: образливо. Його форхенд був агресивним, подача була неймовірно хорошою. Здається, у психологічному плані в ньому щось помінялося. Він звільнився від усього тиску — від преси, вболівальників, своєї родини та самого себе. Здається, я ніколи не бачив, щоб він так добре грав у теніс. Це також стосується його мислення — врешті-решт він обіграв, так би мовити, непереможного Новака Джоковича. І тепер він грає вільніше. Все починається з голови, з менталітету, з того, що він вміє добре витримувати тиск — і він це показав. Поступово він стає чудовим гравцем, чемпіоном. І те, як він грав та вигравав у Цинциннаті — кожен матч, крім півфіналу у двох сетах, — це величезний крок вперед!

Розкажіть про Федерера, Надаля, Джоковича та наближення кінця «великої трійки».

Ми завжди говорили про зміну поколінь і про те, як довго гратиме  «велика трійка». У Новака Джоковича наразі дійсно неймовірний рік. Роджер закінчив рік після своєї третьої операції на одному й тому самому коліні — у 40 років для відновлення потрібно більше часу. Чи справді він повернеться у тур — це велике питання. Тільки у нього є відповідь та рішення. Бажаю йому, перш за все, щоб він знову одужав. Це найважливіше. Решта його життя ще попереду, і чи буде він знову грати в теніс чи ні, це майже другорядне. Він уже отримав багато титулів і не повинен нікому нічого доводити.

Також вболівальники Надаля повинні повільно звикати до думки, що Рафаель не буде грати вічно. На жаль, на практиці ви не можете повертатися нескінченно у гру — це ризик травми. Завжди є зв’язок між ігровою практикою перед найважливішим турніром і кількістю необхідних тренувань. Ви можете займатися цим 10 чи навіть 15 років і добре знати, що робити, але після 30 і тим паче після 35 років все набагато складніше. У Надаля і Федерера зараз саме ця проблема.

Хто ваші фаворити на US Open 2021 серед жінок?

Звичайно, я б сказав Ешлі Барті, але вона вже достатньо втомилася. Вона грала на Олімпійських іграх, потім у Цинциннаті — це все дуже виснажливо. Анжелік Кербер відпочивала вдома після Вімблдону,  отже мала час підзарядитися, і не грала на Олімпійських іграх. Ось чому я вважаю, що у Кербер великий шанс. І я б ніколи не став недооцінювати чемпіонку. Якщо Наомі Осака повернеться у форму і знову зможе зосередитися лише на тенісі, то вона здатна знову виграти. Перший тиждень є вирішальним для неї.

Що ви думаєте про бажання Анжелік Кербер перемогти? 

Перемога в Бад-Хомбурзі дала їй нове бажання перемогти. Вона зіграла відмінний матч у Вімблдоні у півфіналі проти кінцевої переможниці Ешлі Барті. Тоді також була можлива перемога Великого шлему. Я думаю, що вона одна з фавориток на Відкритому чемпіонаті США. Їй нема чого втрачати. Вона перетворила свій посередній за успіхами рік на дуже і дуже успішний, і тепер у неї є можливість зіграти ще один фінал Великого шлему. Я дуже високої думки про можливості Енджі.

Яка ваша думка щодо ситуації навколо Наомі Осаки? 

Тепер не тільки я, а й увесь світ стежить за кожним її кроком. Я не знаю, чи вона цього хоче, але люди почали дуже хвилюватися після того, що вона заявила у Парижі. На Олімпійських іграх у Японії їй випала честь запалити олімпійський вогонь. У другому раунді вона програла, як і в Цинциннаті. Тож, щось із нею все іще відбувається.

Особисто я бажаю їй всього найкращого, щоб вона знову взяла свої нерви під контроль. Теніс повернеться одного дня. Але відчуття, що вона знову насолоджується життям і робить це, граючи в теніс, це найголовніше. Утім, цього я поки що в ній не бачу. Тепер у неї великі рекламні контракти з американськими компаніями на  US Open, тому вона також повинна там грати. Але чи це найкраще для її здоров’я, я дещо сумніваюсь.

Евроспорт