Словенка Настя Колар та американка Олександра Райлі отримали від ITIA (Міжнародне агентство із забезпечення чесної гри в тенісі) офіційну довічну заборону на участь у тенісних матчах. Причиною такого жорсткого покарання вже стала доведена організація спортсменками договірних матчів.

Участь у договірних матчах є серйозним порушенням антикорупційної програми тенісу (TACP). По суті це усвідомлена участь у шахрайських схемах організації букмекерських ставок. Більше того, ставки заборонені в багатьох країнах – їхні громадяни також ставлять на тенісні матчі, але виявляються менш захищеними. Зокрема, в Узбекистані, Грузії та Азербайджані букмекери та онлайн казино доступні лише в офшорному форматі.


Колар та Райлі було відсторонено ще у березні 2023 року. Як виявилося, Райлі скоїла 15 порушень за 5 років (2015-2020 роки). Колар, своєю чергою, порушила правила TACP 25 разів. При цьому йдеться не лише про участь договірних матчів, а й про особисті ставки. Крім того, Колар та Райлі мали домовленість про недонесення один на одного.

Довічна дискваліфікація – це лише частина покарання. Обидві спортсменки також сплатили штрафи. Неспортивна поведінка Райлі коштувала їй 50 тисяч доларів, а Колар – 175 тисяч доларів.