j48tennis.net

Третя ракетка України володарка 4 титулів WTA киянка Леся Цуренко прокоментувала рішення МОК допустити росіян та білорусів до Парижу-2024 в нейтральному статусі.

“Я з цим не згодна. Вважаю це рішення шокуючим та абсолютно нерозумним. Вже можу сказати, що це найсумніша Олімпіада, яку я пам’ятаю. Не можу насолоджуватися спортивними змаганнями, коли в моїй країні гинуть люди, а політики вважають, що немає нічого поганого в тому, що спортсмени з країни-агресора просувають свою країну на міжнародній арені. Очевидно, що російських і білоруських спортсменів після повернення з Ігор у своїх країнах знову будуть славити як героїв, а на мітингах вони висловлюватимуть підтримку війни.

Наші країни воюють, а Україна бореться за збереження своєї державності. Не можу уявити, як в такій ситуації можна вдавати, що нічого не відбувається. Не думаю, що хтось з наших спортсменів погодиться опинитися в одній кімнаті зі спортсменами з Росії чи Білорусі. Не кажучи вже про пряму конкуренцію.

Керівництво WTA два роки намагалося переконати мене, що дозволити спортсменам із країни, яка веде агресивну війну, брати участь у спортивних змаганнях – не є поганим. Тому саме рішення МОК мене не здивувало. Але збираюся поговорити про те, чому це погана ідея.

Ніхто не знає, що може статися. Для мене тема війни досі дуже болюча. Навіть вид російського прапора завдає мені болі та навіює найгірші спогади. Не кожен зрозуміє, що ми зараз переживаємо як українці. У кожного з нас є хтось із загиблих на війні. Війна змінила життя кожного з нас.

Проблема в тому, що в кожного з нас є свої страшні моменти, пов’язані з війною. Хтось втратив сім’ю, хтось друзів, а в когось обстріляли дім чи рідне місто. Ці рани ще живі та дуже болючі. Маючи такі сильні емоції неможливо лишити спорт в стороні. Ми не говоримо про звичайний тиск.

На мою думку, світ має бути солідарним у таких ситуаціях і показати, що він не згоден на війну. У світі так багато говорять про мир, але коли справа доходить до дій, людям бракує рішучості.

У моїй країні щодня гине багато людей, військових і цивільних. Крім того, Росія ні на чому не зупиняється. Постійно лунають небезпечні заяви щодо країн Балтії та, наприклад, Польщі. Допускати до Ігор росіян і білорусів – це повне непорозуміння

Джерело: ua.tribuna.com