j48tennis.net

Українська тенісистка Леся Цуренко (екс-23 ракетка світу) в коментарі для Tribuna.com повідомила, що Федерація тенісу України не виявила порушень з боку віце-президента ФТУ Євгена Зукіна.

«Як ви знаєте, групою гравців професіоналів (до якої вхожу і я) було направлено лист-звернення до ФТУ та ITF. В якому ми наголосили на порушеннях морально-етичних, спортивних та організаційних норм у спілкуванні з гравцями зі сторони виконавчого директора Зукіна.

Лист був відправлений приватно організаціям, яких безпосередньо стосується це питання. Жодного розголошення змісту цього листа зі сторони підписантів не було. Також був розповсюджений прес-реліз стосовно цієї ініціативи (створення та відправлення листа-звернення), що надав інформацію суспільству.

Давайте будемо відвертими… Якщо 7 топових гравців, які захищали, захищають і будуть захищати свою країну і федерацію на найпрестижніших змаганнях, відправляють лист з вимогою зміщення з посади певної особи, то на це точно є причини.

Якщо це відбувається саме зараз, в часи коли в країні іде війна і дуже тяжкі часи, і ці гравці активно допомагають та підтримують на всіх фронтах, де тільки можуть, Україну, то скоріш за все терпіти та мовчати вже немає змоги.

За захистом та допомогою у вирішенні такого серйозного питання (зміщення з посади) ми звернулись в першу чергу до нашої федерації. Бо саме федерація має бути зацікавлена в гармонійному та всебічному розвитку тенісу в державі. Саме федерація має вирішувати внутрішні протиріччя між функціонерами та спортсменами, що прославляють країну.

Для гравців, федерація – це основний захисник у відстоюванні прав та вирішенні конфліктів. Ми відправили лист. Вчора отримали відповідь.

Не буду вдаватись в подробиці, але суть така: «Ми порадились, провели розслідування та не знайшли порушень зі сторони Зукіна». І знаєте, нас це дуже здивувало. Бо після того, як федерація отримала наш лист, ніхто не зв’язувався з нами, не питав в чому причина такої вимоги, не потребував аргументів та фактів, не просив пред’явити докази.

Тобто за нашим зверненням провели розслідування, не вислухавши сторону, яка є ініціатором всієї ситуації.

То в нас виникає цілком логічне запитання – Стаховський, Костюк, Марченко, сестри Кіченок, Цуренко, Світоліна – це пусте місце в тенісі України, на яких можна не зважати? Чи, можливо, ми зробили для українського тенісу недостатньо, щоб бути хоча б банально почутими?

Крім того, в публічному просторі перекручуються факт того, що наші вимоги стосуються лише конкретного посадовця, а не федерації в цілому. Скоріш за все таке трактування та підміна фактів комусь вигідна.

І маленька ремарка… Стосовно «виходу в публічне медіаполе та внесення розколу до національної команди» – після крайнього кубку федерації, 18 квітня, саме пан Зукін першим вийшов до публічного поля і дав інтерв’ю, у якому піддав сумнівам травмованості Світоліної та Костюк, а також зазначив, що легко бути патріотами в інстаграм.

У своєму інтерв’ю Зукін дає зрозуміти, що ті хто, грав саме в цьому кубку федерації, молодці, а решта погані. Тож в публічний простір внутрішні протиріччя і непорозуміння виносить саме пан Зукін.

Наш пресреліз був опублікований через те, що довгий час ми також не могли отримати аудієнції у президента федерації для вирішення протиріч і нагальних проблем у комунікації з Зукіним», – сказала Цуренко.

Українські тенісисти направили лист про відсторонення Зукіна до Міжнародної тенісної федерації, а також інших тенісних організацій. Згодом Катаріна Завацька відкликала свій підпис.