Як ви думаєте, чи може хтось перемогти Рафу Надаля цього року в Парижі?

Ми обговорюємо це щороку, і щороку я думаю, що наче немає жодного способу, в який Рафа може ще раз підкріпити цей титул і знову його виграти. Він виглядає сильно, проте, очевидно, ви не можете виключити Новака Джоковича або Циципаса, які на даний момент грають надзвичайно добре. Та з іншого боку, якщо подивитись на факти, на кількість його переможних матчів і титулів на Відкритому чемпіонаті Франції, то треба визнати ніхто не зможе його перемогти.

Ви вважаєте, що Новак Джокович є головною загрозою на шляху до титулу?

Я думаю так. Я думаю, що він буде головним суперником Рафи, я не бачу Роджера готового до ґрунту, я не бачу, як Домінік Тім зможе скласти конкуренцію, я не думаю, що хтось на кшталт Звєрєва має той стиль гри, який дозволить перемогти когось на кшталт Рафи, на ґрунті. І тоді лишається не так багато гравців – Медведєв ненавидить ґрунт, Рубльов – непослідовний. Новак, безумовно, найбільший суперник Рафи, і буде цікаво спостерігати за жеребкуванням.

Яку версію Рафи Надаля ми побачимо – версію з Парижа чи версію з Мадрида?

Я думаю, що Надаль знову стане суперагресивним, ми бачили, що він трохи змінив стиль гри з меншою кількістю обмінів ударами, виходячи більше до сітки. Я думаю, коли Рафа виходить на корт Філіппа Шатріє, він просто знає, що не програє, він не сумнівається – це вже дуже сильно впливає на психіку.

У тенісному плані ми знаємо, що це ідеальний стиль гри на цій поверхні. Незважаючи на те, що він зазвичай каже, що не є фаворитом, приходячи на Ролан Гаррос, але я думаю, що в глибині душі він виходить за межі і грає на рівень краще. Пам’ятаєте, минулого року він заледве програв сет чи навіть гру – він був настільки переконливим.

Думаю, він цього року знову так вийде. Коли ви граєте проти Рафи в Парижі, це жахіття, і багато гравців це знають. Гравці вважають, що грати проти нього може бути честю, але це може стати обернутись недобре, дуже, дуже негарним і не так багато гравців вважають, що можуть перемогти його в Парижі на ґрунті.

Рафа, як і Новак та Роджер, мають досвід гри на “Великих Шлемах”, вони точно знають, що їм потрібно робити і як досягти кращих результатів з можливих. “Великий Шлем” – це “Великий шолом” – і всі троє в глибині душі хочуть потрапити до історії з найбільшою кількістю титулів Великого Шлема. Мотивація висока.

Забігаючи наперед на Ролан-Гаррос, чи є інші претенденти на титул серед чоловіків?

Новак та Рафа показали чудовий теніс. Циципас також виграв турніри у Монте-Карло та в Ліоні. Думаю, двоє зі старої гвардії, безумовно, перебувають у тандемі, заходячи на Ролан-Гаррос в якості фаворитів, але їм слід стежити за Стефаносом Циципасом. Не забувайте, що Циципас – один із гравців, який переміг обох, і він може стати перешкодою. Чи достатньо він зрілий, щоб виграти Великий Шолом у Парижі, де він може зіткнутися з тим, хто 13 разів вигравав титул? Важко повірити. Новак, Рафа та Циципас показали найкращу форму на даний момент.

Що було б хорошим результатом турніру для Роджера Федерера на “Ролан Гаррос” цього року?

Грунт ніколи не був його улюбленою поверхнею, особливо коли доводиться грати проти когось на кшталт Рафи Надаля чи Новака Джоковича. І особливо зараз, коли він зіграв лише пару матчів у Досі та Женеві, я не думаю, що він надто переживає з цього приводу. Його основна увага буде присвячена Вімблдону, його мета – провести якомога більше матчів, оскільки всі ми знаємо, що тренування та проведення тренувальних матчів абсолютно відрізняються від гри в турнірі. Я думаю, що він буде прагнути виграти якомога більше матчів і отримати хороший досвід. Його основна увага буде зосереджена на Уімблдоні, де, як ми знаємо, він має найкращий шанс виграти ще один титул Великого Шлему. Але буде цікаво подивитися, як тримається його організм, адже за останні півтора року він не зіграв більше двох матчів поспіль. Це відрізняється, коли ти тренуєшся або граєш у матчі, так як задіюються нерви, ти напружуєшся, втомлюєшся, і буде цікаво побачити, як він триматиметься фізично після кількох матчів.

Алекс Звєрєв, схоже, підняв свою гру на наступний рівень – чи він зараз випередив такого гравця, як Домінік Тім?

Я думаю, що на даний момент Алекс більш впевнений і почувається впевненіше. Ось чому, на даний момент, я б оцінила його вище, ніж Домініка Тіма. Я думаю, що Звєрєв посідає шосте місце в рейтингу, а Домінік – четверте, їх розділяє не так багато. Загалом, для мене Саша все ще перебуває в захисній позиції на ґрунті, йому завжди доводиться змушувати себе бути агресивним, і я думаю, коли він гратиме проти серйозних супротивників він повертається до своїх моделей. Тим не менше він із впевненістю входить в Ролан Гаррос, тож ми побачимо, як він рухатиметься. На даний момент я віддаю йому більше переваги, ніж Домініку Тіму, оскільки Домінік  зараз просто не є собою. Коли Домінік програв матч Норрі, він сказав, що це був крок назад – я не думаю, що його впевненість у собі надмірно висока. 

Що ми можемо очікувати від жіночого турніру?

Для мене найбільшими фаворитами є Ешлі Барті та Іга Свьонтек, шкода, що Симоні Халеп довелося знятись. Але це буде захоплююче. Не думаю, що Наомі Осака виграє титул, тому що їй не комфортно на грунті. Те саме із Сереною Вільямс – я думаю, що для неї просто важливо грати матчі. Я не думаю, що вона розраховує на виграш титулу в Парижі, якщо вона протримається перший тиждень, то це буде успіхом. Барті та Свьонтек – мої фаворитки. Іга досягла піку своєї форми, Еш Барті вже виграла декілька титулів, включаючи один на грунті – я б хотіла бачити, як вони змагаються одна з одною на пізніх стадіях Великого Шолома, можливо навіть у фіналі. Я не бачу, щоб з’явилося якесь нове ім’я, яке може створити проблеми. Було б цікаво побачити і Софію Кенін, я гадаю, вона є не надто переконливою, зробила багато змін у своїй команді, тому, думаю, вона ще не зіграла свого найкращого матчу. Для мене це Барті та Свьонтек.

Я не хочу виключати і когось на кшталт Соболенко, оскільки у неї насправді був досить солідний сезон на ґрунтових кортах – вона була фіналісткою в Штутгарті, перемогла в Мадриді, і вона небезпечна. Не певна, що вона протримається протягом двох тижнів, вона не стабільна в результатах, іноді захоплюється і має багато злетів і падінь. Однак вона може бути серйозним супротивником.

Яким був найкращий момент для вас на Ролан-Гаррос і як гравця і як глядача?

Мій найкращий момент як гравця, безумовно, був, коли я перемогла Вінас Вільямс у першому раунді, ми грали на корті імені Сюзанн Ленглен. Я тоді пережила непростий час, перед Ролан Гарросу. Думаю, що я програвала у першому раунді три-чотири рази і не грала добре. Потім я виступаю проти Вінас Вільямс, але я була настільки розслабленою, що зіграла дуже добре. Це був мій улюблений момент з моєї точки зору – були такі неймовірні моменти.

Коли Роджер виграв титул, це було вражаюче. Але 13 титулів Рафи Надаля, я бачила їх всі, за винятком минулого року – і бачила, як він еволюціонував як людина і гравець, як він працював над собою, – це просто феноменально. Занадто багато чудових моментів, щоб вибрати один конкретний матч. Я згадую матч Хінгіс проти Граф, Чанг, коли він вигравав, Матс, коли вигравав, так багато історії в стінах Ролан-Гарроса та на корті імені Філіппа Шатріє, особливо. Щороку є щось надзвичайне і незабутнє.

Авторство: Барбара Шетт, тенісний експерт Еurosport