Українська тенісистка Даяна Ястремська напередодні старту матчу Кубка Біллі-Джин Кінг Україна – Нідерланди розповіла, що думає про те, що росіян допускають до міжнародних тенісних змагань.
«Хто найбільше потребує нагадування, що війна триває, то це WTA. Вони першими забули, що йде війна. Найбільше мене дратує їхня позиція щодо дозволу російським тенісисткам брати участь у турнірах.
Теніс – один із небагатьох видів спорту, де така ситуація. І це доводить мене до відчаю. Тим більше що деякі росіяни навіть не приховують своєї підтримки агресії проти України. Було стільки разів, коли я повідомляла WTA, що росіянка публічно підтримує Путіна. Обіцяли подивитись, але нічого – мовчання.
WTA постійно обіцяє розслідувати подібні інциденти, вживати якихось заходів, але потім тишу. Неймовірно. Більше ніхто про це навіть не каже.
Але я не мовчатиму, я продовжуватиму про це говорити. Чому росіян не так багато в інших видах спорту? Тому що це нормальні організації. Але не WTA. Не можна сказати, що теніс – це зброя у наших руках. Місія спорту – об’єднувати людей, спільноти, тож я думаю про теніс, коли виходжу на майданчик. Але якщо я граю проти росіянок, то думаю про те, що хотіла б мати при собі пістолет.
Що ми відчуваємо коли нам доводиться грати з росіянками? Уявіть собі, що на вас напали, і вам доводиться виходити на корт із представником цієї країни. Що ви відчували б, знаючи, що у вашій країні загинуло багато людей? В Україні відбувається геноцид, і це несправедливо, що ми маємо продовжувати грати з ними.
Чи могли б зіграти цей матч в Україні? Думаю, саме ми, українські тенісистки, могли б це зробити. Ми вже звикли, але для інших країн це було б надто страшно виступати в Україні.
Ми ж просто відвідуємо наші родини, повертаємось додому на кілька днів і знову їдемо. На жаль, зараз так справи.
В Одесі літали ракети, це була кошмарна ніч, я була дуже налякана, фактично я поїхала вже наступного дня. Це дуже важкий час для мене. Мої родичі досі живуть в Одесі, іноді мама із сестрою приїжджають до Ніцци (де тренується Даяна – прим.).
Зазвичай вдома сигнали тривоги включаються пізно вночі або вдосвіта, про повноцінний сон, про якийсь відпочинок не може бути й мови».
Джерело: ua.tribuna.com