Теннисный Портал Украины

Новости Тенниса Украины и мира

Все будет Украина!

Віце-президент Федерації тенісу України дав ляпаса генеральному директору Tennis Europe

Віце-президент Федерації тенісу України Євген Зукін вдарив по обличчю генерального директора Tennis Europe Томаса Хаммерла через те, що його розлютила, за його словами, «ганебно слабка» заява щодо військового вторгнення Росії до України.

Сварка виникла після засідання правління Tennis Europe на вихідних. До Club Mega Saray в Анталії довелося викликати поліцію.

Президент Федерації тенісу України Сергій Лагур надіслав листа як до Tennis Europe, так і до Міжнародної тенісної федерації, закликаючи до виключення російської та білоруської тенісних федерацій.

Заява Tennis Europe, яка розчарувала Зукіна, була узгоджена на засіданні ради Zoom у суботу вдень. Вона оголосила про призупинення юніорських змагань у Росії, Білорусі та Україні, та закликала «міжнародну тенісну спільноту проявити солідарність із гравцями з зацікавлених країн, жодна з яких не повинна бути покарана чи звинувачена за дії режимів у їхніх країнах».

Однак засудження дій агресорів не було. Як розповів сам Зукін Telegraph Sport: «Я прочитав заяву, закінчив обід, підвівся, обернувся, побачив, як він [Хаммерл] сидить за п’ятьма столами біля мене, і запитав його: «Як ти міг це зробити?» Він сказав: «Забирайся звідси». Я дав йому легкий ляпас і пішов».

Пізніше Зукіна доставили до відділку поліції в Анталії. Він вибачився перед Хаммерлом, визнавши, що він перестарався, а той вибачення прийняв. Проте, як стало відомо, два свідки надсилали опис інциденту до ITF, і Зукіна ще можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності.

«Я не збираюся це коментувати. Зараз іде слідство. Ми обговоримо наступні кроки», – сказав Хаммерл.

Зукін перебуває в Туреччині, щоб організувати на цих вихідних матч Кубка Девіса між Україною та Барбадосом, який через війну довелося перенести на нейтральну територію. Свою дружину та двох дітей він відвіз до Анталії, але його батьки та 92-річна бабуся досі в Києві.

«Вони в укриттях, під постійними бомбардуваннями, і я не можу їм допомогти. Це моє найбільше занепокоєння. Моя бабуся каже, що бачила це вже, те саме, у 1941 році. І тому заява, в якій Tennis Europe ставить Росію і Білорусь в один рядок і говорить про призупинення турнірів, — це абсолютна ганьба. Якщо хтось хоче притягнути мене до дисциплінарної відповідальності – добре. Мені байдуже», – сказав Зукін.

У своєму листі до ITF і Tennis Europe Лагур наголосив, що «це повномасштабна війна, яка відкине нашу країну на десятиліття назад … безжальна війна на винищення». Він закликав не лише скасувати всі турніри на території Росії та Білорусі, а й виключити громадян двох країн-агресорів як з командних, так і з індивідуальних змагань.

Джерело: Трибуна