Сергей Стаховский

Українець Сергій Стаховський, який вступив до лав резервістів ЗСУ, щоб боротися з російською агресією, в інтерв’ю ВВС прокоментував своє рішення:

“Як я почуваюся, поїхавши від дружини та дітей? Жахливо, якщо чесно. Я думаю, що ніхто не повинен стояти перед таким вибором і чинити так у принципі. Для мене важко говорити про те, як я це зробив. Я досі не розумію, як я це зробив, я знаю, що це дуже важко для моєї дружини, мої діти не знають, що я тут (в Україні), вони не розуміють, що таке війна, їм важко зрозуміти, що тут відбувається. Мабуть вони думають, що я поїхав на ще один тенісний турнір. Я не знаю, що сказала їм моя дружина, а я сказав дітям, що скоро повернуся.

Як зреагувала дружина на моє рішення? Вона не розмовляла зі мною цілий день. Дуже важко пояснити мою мотивацію. Це навіть не просто пояснити самому собі. Але мені здається, що я просто не міг вчинити інакше. Я просто не міг дивитися, як інші люди ризикують своїм життям, відправляючи дружин і дітей ближче до Західного кордону і залишаючись у зоні бойових дій. Я знаю, як користуватися рушницею. Я все ще сподіваюся, що мені не доведеться використовувати її. Але якщо доведеться, я це зроблю.

Почуття страху було максимальним, коли перетинав кордон (родина Сергія живе у Будапешті), розуміючи, що повернутися буде дуже непросто, практично неможливо до кінця війни. Але потім звикаєш. Бачиш людей, їхню енергію, те, як вони згуртувалися, створюючи перешкоди для пересування російських військ, вони не припиняють роботу, перемагаючи страх. І я думаю це найкращий спосіб перемогти страх.
Я отримав сотні листів від тенісистів з підтримкою. Вони захоплюються моєю сміливістю. Але я не впевнений, що це сміливість. Адже залишати дітей ненормально. Я знаю, що нас підтримує тенісний світ. Не всі роблять це публічно. Але в особистому спілкуванні багато тенісистів підтримують мене, у тому числі і тенісистки WTA.