j48tennis.net

Перша ракетка України Еліна Світоліна дала емоційне інтерв’ю Євроспорту:

«Дуже важко кожен раз поясняти. Я розмовляю з родиною чи з друзями. Дійсно важко знайти слова, як пояснити те, що відбувається, Дійсно до останнього моменту ми не вірили, що ця війна насправді почнеться, а потім все сталося вночі і все почалося. Усі налякані, у всіх розбите серце.

«Моя родина там. Там багато моїх друзів, які не виїжджали з країни. Вони борються за своє життя, деякі з них борються за нашу країну. На це потрібна велика сміливість і неймовірно, що деякі люди дійсно взяли зброю в руки і пішли воювати за нашу землю”.

«У мене там батьки, бабуся, дядько, тітка. Я намагаюся постійно з ними спілкуватися, тому що дуже важливо підтримувати з ними контакт, знати, як я можу їм допомогти.

«Найболісніше, що я б сказала, це те, що я відчуваю себе абсолютно бессилою, тому що хочу їм допомогти. Я хочу щось зробити для них. Деякі мої друзі без електрики, без води, без їжі. Їм дуже тяжко”

«У нас груповий чат з українськими тенісистами, і всі знаходяться в безпеці. Людмила Кіченок була в Києві. У неї була жахлива, жахлива поїздка, коли вони спробувала залишити Київ, тому що столиця зараз у гіршому стані.

«На щастя, все пройшло добре. Я дуже рада , що зараз вони в безпеці. Тож зараз ми дійсно молимося за родини всіх українських тенісисток та решту українського народу.

«Я все ще думаю, що ми могли б зробити набагато краще, тому що я вважаю, що тенісна спільнота має діяти рішуче. І ми бачили багато подій, які відбувалися в минулому, різного роду події, де люди, тенісна спільнота, збиралися разом, і ми допомогли світу дізнатися про те що коїться.

«Також я думаю, що й тут ми можемо зробити набагато більше. І я вважаю, що тенісне співтовариство дійсно може допомогти зрозуміти, що відбувається, і дійсно допомогти українському народу, українським сім’ям, які зараз борються, і які втрачають своїх солдатів, невинних людей, які просто вмирають, щоб захистити свою країну».

«Це дуже важко морально. Я спілкуюся з парою українських дівчат. Для них це також надзвичайно важко. Деякі відчувають труднощі, дійсно не можуть тренуватися, не можуть зосередитися, не можуть спати. Ми перевіряємо наші телефони, щоб дізнатися, що відбувається з нашими сім’ями, і це психологічно дуже важко.

«Але люди в Україні переживають у десять або 20 разів гіршу ситуацію. Вони захищають нашу країну. Тому я маю щось робити. Я повинна привернути увагу світу, я не можу просто сидіти та дивитися на те, що відбувається.

«Тому я вирішила, що призові гроші з моїх майбутніх турнірів тут, у Мексиці та в Штатах, підуть українській армії та на гуманітарні потреби. Таким чином, я можу допомогти своїй країні. І я вважаю, що це правильно на даний момент. Я Хочу допомогти своїй країні.

«Людям у світі я б сказала, щоб спробували зрозуміти, що ми втрачаємо невинних людей, ми втрачаємо солдатів і ми постійно піддаємося атакам. Я хочу, щоб вони вийшли на вулиці, спробували привернути увагу та зробити все, що в їх силах для України».