ПРО РАФАЕЛЯ НАДАЛЯ

Зазвичай ви б сказали: “Надаль виграв три із чотирьох турнірів на ґрунтових кортах”. Та не цього року. Так, він виграв менший турнір в Барселоні, а тепер нарешті і в Римі. Та в той же час Стефано Циципас переміг у Монте-Карло, а Саша Звєрєв у Мадриді. Потрібно сказати цілком чітко, що інші гравці там трохи наздогнали його. Крім того – не варто забувати, що Надалю на початку червня виповниться 35 років. А немає турніру, який би був фізично більш вимогливим за Ролан-Гаррос. Можливо, це вже перший знак для Надаля, що він на півкроку повільніший або втомлюється трохи швидше, ніж раніше. Врешті-решт, це також можна побачити за результатами: йому було важко в Римі та Барселоні.

ЩОДО РОДЖЕРА ФЕДЕРЕРА

Він не може сподіватися стати одним із фаворитів Парижа. Він занадто довго був травмований і не грав довгий час. Тепер він повинен повернутися до своєї кращої форми. Це можна зробити лише за допомогою матчів. Ви можете зіграти як чемпіон світу на тренуванні, але перший раунд  завжди буде жорстким. Я хотів би, щоб він заздалегідь зіграв більше турнірів, бо ти не стаєш кращим лише за рахунок тренувань. Його мета – виграти черговий турнір Великого шолома. Та я думаю, що у нього найкращі шанси на Уімблдоні  – та все ж йому потрібно грати в Парижі.

Роджеру просто потрібні матчі, матчі та матчі. Сподіваюся, він потрапить на другий тиждень у Ролан-Гаррос. Тоді я переконаний, що він зіграє на трав’яному корті до Уімблдону в Галле. Той факт, що відстань до Уімблдону тепер на тиждень коротше, його не турбуватиме. Більше перевага є в тому щоб знати, що ти береш участь в турнірах щотижня, а потім приїдеш на Уімблдон у найкращій формі.

ЩОДО НОВАКА ДЖОКОВИЧА

Цього року він змінив свій розклад турнірів. Турнір у Белграді організовує його брат. Можливо, це така собі родинна підтримка – грати там – тоді я можу це зрозуміти. Тим не менше, це незвично, оскільки найкращі гравці, як правило, вже перебувають у Парижі за тиждень до Ролан-Гаррос і готуються до турніру на місці. Чи був цей незвичайний шлях правильним, ми побачимо лише тоді, коли він зіграє перший раунд в Парижі і, сподіваємось, виграє.

ЩОДО АЛЕКСАНДРА ЗВЄРЄВА

Жоден гравець не може виключити період слабкості. Звєрєв рано програв у Монте-Карло та Мюнхені, але потім змінив ситуацію. Коли він виграв титул у Мадриді, він переміг Рафаеля Надаля, Домініка Тіма та Маттео Берреттіні – і він також добре зіграв у Римі і повинен був взяти сет проти Надаля у чвертьфіналі. Звєрєв має все, щоб стати одним з фаворитів Парижа. Зараз він також витратив час на підготовку до Відкритого чемпіонату Франції, що, на мою думку, добре.

Звєрєв має шанс пройти далі, ніж чвертьфінал, що є його попереднім рекордом на Ролан-Гаррос. У минулому йому не вистачало досвіду тут і там, і я сподіваюся, він зробив висновки з цього. Наприклад, матч проти Новака Джоковича на Відкритому чемпіонаті Австралії був дуже вдалим, і було ясно, що переможець матчу також виграє турнір. З Звєрєвим це лише дрібниці у грі, але йому потрібна внутрішня впевненість, що він може перемогти Джоковича.

ЩОДО НАСТУПНОГО ПОКОЛІННЯ ТА НАСТУПНИХ ПЕРЕМОЖЦІВ ВЕЛИКОВГО ШОЛОМУ 

Звичайно, це дратує Новака, коли його постійно запитують, хто наступники Роджера, Рафи та його, хоча вони – як і в Римі – наразі все ще переможці. Стефано Циципас зіграв дуже послідовний сезон і на вихідних виграв ще один ґрунтовий турнір в Женеві. Він виграв у Монте-Карло та був у півфіналі на Відкритому чемпіонаті Австралії – тому він демонстрував виступи світового рівня протягом року. Можливо, він був навіть кращим за Сашу Звєрєва. На ґрунті він є одним із фаворитів на Відкритому чемпіонаті Франції. Він у надзвичайній фізичній формі, покращив рівень наземного удару – особливо його бекхенд. Він повинен пройти вперед.

ФАВОРИТКИ ЖІНОЧОГО ТУРНІРУ

Я б розпочав з Ешлі Барті, яка грає ще один дуже сильний і послідовний рік і вже виграла в Маямі та Штутгарті. Після неї – Іга Свьонтек, яка приїжджає до Парижа захищати титул і вже виграла в Римі. Особисто мені також дуже подобається гра Арини Соболенки. Хоча ґрунт не є найкращою поверхнею для неї, вона там може добре грати. Наомі Осака – це завжди сила, з якою слід рахуватися, хоча на ґрунті вона не така сильна  і вона ще не досягла там найкращих результатів в цьому році.