Третя ракетка України та екс-23 ракетка світу Леся Цуренко відреагувала на рішення МОК рекомендувати міжнародним спортивним федераціям повернути у великий спорт спортсменів із рф та рб (під нейтральни флагом):

«Я б хотіла прояснити, яка ситуація в тенісі. Тому що пан Бах постійно згадує про теніс у кожній мові. Як сказала Марта Костюк, ми боремося за усунення гравців з росії від змагань з початку війни.

Все, що говорить пан Бах, – це відверта маніпуляція. Він не хоче говорити про те, що у МОК є представник тенісу, президент ФТР [Шаміль Тарпіщєв]. Він також наводить приклад матчу на Australian Open, де представниця України грала матч проти російської тенісистки. Він не говорить про те, що це був приклад негідної спортивної поведінки, коли на стадіоні були прапори, зображення путіна (на одязі) під час матчу, ми яскраво побачили, що АТР та WTA практично захищають росіян та білорусів, а про українців забули взагалі, про їхні права, про їхнє самопочуття, про ті умови, в яких їм доводиться виступати.

На прикладі Вімблдона ми побачили, що у тенісних турів забрали рейтингові очки. Це вплинуло на багатьох гравців, які втратили позиції, з 17 опустилися на 150. Справа не лише в українцях. Це про дискримінацію гравців із багатьох країн. У нас є приклад турніру в Естонії, де провели змагання без росіян та білорусів, це була чудова нагода для українців зіграти на турнірі та почуватися там емоційно краще. Цього сезону цього турніру більше не буде, тому що з боку WTA був сильний тиск. Бачимо, що Новак Джокович не грає зараз на турнірах у США [через вимоги США до будь яких іноземців бути вакцинованими], але рейтингові очки ніхто не чіпає.

Ми знаходимося в ситуації, коли ми оточені гравцями, які потенційно підтримують війну. Але ніхто не хоче про це говорити. Тенісисти як у пастці, бо наші керівні органи говорять нам грати попри все. Є приклад, коли одна з українських тенісисток хотіла вийти на корт із якимось банером, але їй заборонили це робити. Її суперниця з росії з цього матчу знялася наступного дня. Тому робиться все можливе, щоб запобігти будь-яким діям українських гравців».

Джерело: sport.ua