Швеція, завдяки Гольфстріму, є дуже комфортною для життя країною, хоча і знаходиться на півночі. Цікаво, що вона стабільно входить до топ-10 найбільш спортивних країн світу. І одним з найпопулярніших видів спорту у шведів є веслування. Це й не дивно, адже шведи є нащадками древніх вікінгів, відомих своїм хистом до морських подорожей. іншим видом, що має багато прихильників у Швеції є теніс. Відкритий чемпіонат Швеції по тенісу проводиться з 1948 року і входить до світової групи турнірів ATP 250.
Теніс у Швеції
Теніс сам по собі є досить елітним видом спорту. Але це не стало перешкодою для шведа Магнуса Нормана досягти свого часу рівня другої ракетки світу. Він завершив свою спортивну кар’єру у 2004 році та заснував власну тенісну академію. Цікавим фактом є те, що він і досі грає в хокей з м’ячем в місцевій команді. До речі, його батько також був спортсменом і грав у хокей з м’ячем.
Інша цікава історія – це розповідь про Магнуса Густафссона, який народився у шведській тенісній сім’ї та став найбільш титулованим шведським тенісистом. Втім, у світовому рейтингу від не досяг рівня Магнуса Нормана. Але увійти у топ-10 кращих тенісистів світу це також дуже непросто. Після завершення своєї спортивної кар’єри Магнус Густафсон перейшов на тренерську роботу.
І обов’язково слід згадати про Ребекку Петерсон, першу ракетку Швеції, переможницю трьох турнірів WTA. Вона ще виступає і є, мабуть, найбільш успішною тенісисткою в історії Швеції. Її поєднує із Магнусом Густафссоном те, що вона також походить із тенісної сім’ї. Дуже цікава спортсменка і ми сподіваємось, ще побачити її найвищі досягнення.
Веслування
Веслування для шведів, на відміну від тенісу, є частиною їх історичної спадщини. Всім відомо, якими майстерними були вікінги у мореплавстві. Шведи також стояли й у витоків Міжнародної федерації каное. А рекордсмен Швеції за кількістю олімпійських медалей – шестиразовий олімпійський чемпіон Герт Фредерікссон був саме веслувальником.
Або Фріда Свенссон, чемпіонка світу та учасниця трьох олімпійських ігор. І, на відміну від тенісу, для того, щоб стати чемпіоном, зовсім не обов’язково народжуватись у сім’ї спортсменів. Якщо взяти дані про провідних веслувальників, які наводить Шведська статистика весла і поцікавитись їхніми біографіями, в цьому можна легко переконатись.
За своєю видовищністю, веслування не поступається тенісу. А за доступністю – кожен бажаючий може легко долучитись. Принаймні, в режимі водної прогулянки. І довгі роки тренувань для цього не потрібні. Бажання і трохи часу. Це все, що треба. То ж зростання інтересу шведів до веслування зовсім не дивує.